Pasākumi

Pavasara un rudens putnu vērošanas dienas, Pļavu diena, Sikspārņu nakts un vēl...

 

Ķemeru nacionālajā parkā katru gadu tiek rīkota virkne dabas izglītības un kultūras pasākumu. Dabas izglītības pasākumus rīko Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki un tie ir bezmaksas. Šajā kalendārā esam iekļāvuši arī citu organizāciju rīkotos pasākumus, kas katru gadu notiek Ķemeru nacionālajā parkā. Nozīmīgākie no tiem ir:

 

Janvārī

Slēpošanas pārgājieni gida pavadībā.

 

Februārī

Mitrāju diena. Mitrāju dienas ietvaros Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki organizē izglītojošas lekcijas skolās.

 

Aprīlī

Pūču klausīšanās ekskursijas. Nakts pārgājiens vairāku stundu garumā nelielām grupām gida pavadībā. Rīkotājs - Ķemeru nacionālā parka fonds.

Pavasara putnu vērošanas dienas. Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību. Tiek organizētas izglītojošas lekcijas un bezmaksas ekskursijas.

 

Maijā

Ceļotāju diena. Atvērto durvju diena Ķemeru nacionālajā parkā. Iespēja iepazīties ar nacionālā parka apskates objektiem, vietējo uzņēmēju piedāvājumu. Tie rīkotas īpašas ekskursijas uz vietām, kas ikdienā netiek popularizētas.

Muzeju nakts. Ja Tevi nevilina pārpildītie Rīgas muzeji, dodies uz Ķemeru nacionālo parku. Muzeju naktī piedalās Džūkstes pasaku muzejs un Lapmežciema muzejs un ir iespēja doties tālāk uz kādu no Tukuma puses muzejiem - Šlokenbekas muižu, Durbes pili, Jaunpili u.c.

Bioloģiskās daudzveidības diena un Nacionālo parku diena. Velobrauciens gida pavadībā. Tam katru gadu tiek izvēlēts cits maršruts.

 

Jūnijā

Pļavu diena. Ekskursija pa dabiskām pļavām speciālista vadībā, dažādas darbnīcas un aktivitātes bērniem.

 

Jūlijā

Sikspārņu nakts. Viens no senākajiem un populārākajiem pasākumiem Ķemeru nacionālajā parkā. Pasākums sākas pievakarē ar lekcijām un radošajām darbnīcām bērniem. Pasākuma turpinājumā pēc saulrieta tiek organizētas sikspārņu vērošanas ekskursijas mazām grupām pieredzējušu speciālistu vadībā.

Zvejnieku svētki. Tradicionāli tiek svinēti Latvijas piekrastes ciemos, arī Lapmežciemā, kas atrodas Ķemeru nacionālajā parkā. Programmā - Neptūna sagaidīšana, sporta spēles un zaļumballe.

 

Augustā

Ķemeru svētki. Vietējo iedzīvotāju biedrības rīkots pasākums, kas tradicionāli sākas vēlā piektdienas vakarā ar brīvdabas klasiskās mūzikas koncertu sveču gaismā pie sēravota "Ķirzaciņa". Nākošajā dienā tiek piedāvātas dažādas sportiskas aktivitātes, spēles un uzdevumi. Vakars tradicionāli noslēdzas ar zaļumballi.

 

Septembrī

Sēņu diena. Sēņošana kopā ar sēņu speciālistu..

 

Oktobrī

Rudens putnu vērošanas dienas. Tie rīkotas sadarbībā ar Lativjas Ornitoloģijas biedrību. Ekskursijas gidu pavadībā, lai vērotu gājputnu pulcēšanos dažādās nacionālā parka vietās - Slampes laukos, Kaņiera ezerā u.c.

 

Informāciju par pasākumu norises datumiem, laikiem un plānotajām skati Jaunumu sadaļā un Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā.