Ekskursijas

Dabas vērošanas ekskursijas

Mēs piedāvājam doties dabā un iejusties dabas pētnieka lomā, palīdzot dažādos pētījumos nacionālā parka teritorijā.

 

„Griežu skaitīšana”

Ekskursijas norises laiks: jūnija vidus – jūlija vidus.

Ekskursijas laikā ejam pa kādu no Ķemeru nacionālā parka pļavām, klausāmies, skaitām un atzīmējam kartē dziedošas griezes. Ekskursijas laikā pa naksnīgajām pļavām noteikti dzirdēsim arī citus naktsputnus. Ekskursija sākas saulrietā un ilgst 3 stundas. Tā ir iemērota mazām grupām – līdz 10 cilvēkiem.

 

„Sikspārņu vērošana”

Ekskursijas norises laiks: jūnija vidus – augusta sākums.

Ekskursijas sākas stundu pirms saulrieta Ķemeros, „Meža mājā” ar prezentāciju par Latvijas sikspārņiem. Pēc tam dodamies pastaigā pa Ķemeru kūrorta parku vērots sikspārņus.

Ekskursijas ilgums – 4 stundas. Ekskursija ir piemērota nelielām grupām – līdz 15-20 cilvēkiem. 

 

„Migrējošo zosu skaitīšana”

Ekskursijas norises laiks: oktobris.

Vakarā ieņemam pozīciju uz kādas no mežainajām kāpām Lielā Ķemeru tīreļa malā un vērojam emigrējošo zosu barus, kas nolaižas uz nakts atpūtu purva ezeros. Nosakām un pierakstām zosu baru lielumu un lidošanas virzienu.

Ekskursijas ilgums – 3 stundas. Ekskursija ir piemērota nelielām grupām – līdz 10 cilvēkiem. 

 

Jebkuru no dabas vērošanas ekskursijām ir iespējams papildināt ar vakariņām, pirtiņu un naktsmājām kādā viesu namā Ķemeru nacionālā parka apkārtnē. 

Ja jums ir radušies jautājumi, vai vēlaties pieteikt ekskursiju, lūdzu, rakstiet mums uz e-pastu: fonds@kemeruncaionalaisparks.lv.

 

Sērūdeņu ekskursija

„Pa Ķemeru dziedējošās zelta dzīslas pēdām”

Vienas dienas ekskursija ar autobusu, kas iepazīstina ar Ķemeru minerālūdeņiem. Tas ir ceļojums ne tikai pa Ķemeru nacionālo parku, bet arī ceļojums vēsturē. Ekskursija sākas ar gājienu pa augsto purvu, zem kura notiek sērūdeņu veidošanās, tam seko pastaiga bijušā Ķemeru kūrorta parkā. Pēcpusdienas tēju un stāstu par padomju elites dzīvi Jūrmalā piedāvā sanatorija „Jantarnij Bereg”. Kūrorta rehabilitācijas centrs „Jaunķemeri” piedāvā ieskatu dūņu dziedniecībā. Ekskursija noslēdzas ar pastaigu pa baskāju taku atpūtas centrā un vakariņām atpūtas bāzē „Valguma pasaule”.

Tiem, kas vēlas, "Valguma pasaule" piedāvā arī latviešu pirts rituālus, SPA procedūras un nakšņošanu. 

Ja jums ir radušies kādi jautājumi, vai vēlieties pieteikt ekskursiju, lūdzu, rakstiet mums uz e-pastu: fonds@kemeruncaionalaisparks.lv.