Slokas ezers - Kūdra

Marķētā velomaršruta garums ir apmēram 4 km. Braucot ar velosipēdu no Ķemeru dzelzceļa stacijas līdz Slokas ezeram un pēc tam tālāk pa mērķēto velomaršrutu līdz Kūdrai, kopējais ceļa garums ir apmēram 12 km. Maršruts ir piemērots arī kājāmgājējiem.

 

Akača ezers Ķemeru nacionālajā parkā. Foto: Agnese Priede
Akača ezers. Foto: Agnese Priede

No Slokas ezera maršruts ved gar ezera krastu, pēc tam cauri plašiem viršu laukiem - Slokas un Vecajam purvam. 20. gs. vidū šie purvi tika nosusināti, lai iegūtu kūdru un pēc nosusināšanas ir aizauguši ar viršiem un kokiem. Pa ceļam redzami vairāki ainaviski purva ezeri, lielākais no tiem ir Akacis.

 

Ceļš noslēdzas Kūdras ciematā. Ciemats izveidojās pēc 2. pasaules kara, kad Slokas purvā notika intensīva kūdras ieguve, ko veica ar lāpstām rokot gabalkūdru. Padomju laika beigās šeit uzcēla arī dzelzsbetona konstrukciju rūpnīcu, kuras drupas redzamas vēl šobaltdien.

 

Kūdrā atradīsiet dzelzceļa staciju un nedaudz tālāk – Ventspils šosejas malā – kafejnīcu „Osīši”.

 

Lai labāk orientētos velomaršrutā, iesakām izmantot vispārējo ĶNP tūrisma karti, ko var lejuplādēt sadaļā Tūrisma kartes vai saņemt bez maksas tūrisma informācijas centros Jūrmalā (Majoros un Ķemeros) un Tukumā.