CEMEX putnu vērošanas tornis un Niedrāja laipa

CEMEX putnu tornis. Foto: Ilze Vanaga
Foto: Ilze Vanaga

CEMEX putnu vērošanas tornis

CEMEX putnu vērošanas tornis atrodas Kaņiera ezera Riekstu pussalā un ļauj pārredzēt ievērojamu daļu Kaņiera ezera. Atrodoties tornī, pievērsiet īpašu uzmanību jūras kraukļu kolonijai – baltu koku grupai dienvidrietumu virzienā no torņa. Savukārt skatoties rietumu virzienā paveras skats uz nacionālā parka rezervāta zonas mežiem, virs kuriem ir liela iespēja ieraudzīt planējam jūras ērgli.

Ja neesi kaislīgs putnu vērotājs, uz šo torni ir vērts doties, lai priecātos par ezera ainavu, gulbjiem un elegantajiem baltajiem gārņiem.

 

 

 

 

Niedrāja laipa

Niedrāju laipa. Foto: Agnese Priede
Foto: Agnese Priede

Niedrāju laipa ir izveidota 2013. gada vasarā. Tā sākas Riekstu pussalā un ved cauri Kaņiera ezera niedrājiem uz Andersalu. Tās garums ir apmēram 600 m. Taka ir izvietota uz pontoniem un ļauj iepazīt citādi nepieejamo un noslēpumaino niedrāju pasauli. 

Taka noslēdzas Andersalas krastā un tās turpinājums uz salas nav labiekārtots un ir ļoti dubļains, tāpēc iesakām taku izstaigāt turp un atpakaļ.

 

Lai atrastu niedrāja laipu, dodieties pa ceļu, kas ved cauri Riekstu pussalai uz putnu torni un, nonākot ezera malā griezieties nevis pa kreisi uz torņa pusi (sekojot ceļam) , bet gan pa labi (uz laipas sākumu ved iestaigāta taciņa).

 

Laipas atrašanās vietu var noteikt arī, piemēram, izmantojot mājas lapu balticmaps.eu, ievadot koordinātas Lat:57.0008422, Lon:23.4733152. Koordinātes norāda takas sākumu.

 

 

Kaņiera ezers