Zaļā kāpa

Zalā kāpa no Ķemeru puses. Foto: Agnese Priede
Zaļā kāpa no Ķemeru puses. Foto: Agnese Priede

Maršruts ved no Ķemeriem pa meža ceļu uz Zaļo kāpu. Kad, braucot vai ejot pa meža ceļu no Ķemeru puses, pēkšņi šķiet, ka tas atduras pret stāvu sienu un tur arī beidzas, zini, ka klāt ir Zaļā kāpa – vairākus kilometrus garš ar priežu mežu apaudzis smilšu valnis, kas ir veidojies kā senās Litorīnas jūras krasts. Pirms 4500 gadiem Litorīnas jūra atkāpās, un šobrīd kāpu ieskauj meži un purvi.

Lūdzu, saudzē kāpu un kāp tajā kājām, velosipēdu pieslēdzot pie koka kāpas pakājē.

 

Pēc Zaļās kāpas apskates Tavs ceļš vedīs līdz Antiņciemam, kas ir viena no pēdējām vietām Latvijā, kur tika ievilkta elektrība (1970. gados).

 

Sasniedzot Antiņciemu, ir vairākas iespējas – doties atpakaļ uz Ķemeriem pa īsāko - Antiņciema ceļu (~ 8km, ceļš ļoti nelīdzens), izmest līkumu gar putniem bagāto Kaņiera ezeru un piekrastes ciematiem, Ķemeros atgriežoties cauri Lapmežciemam un Jaunķemeriem (~ 15 km), vai arī doties tālāk uz Valguma ezera apkārtni (~ 15 km).

 

Lai orientētos, iesakām izmantot vispārējo ĶNP tūrisma karti, ko var lejuplādēt sadaļā Tūrisma kartes vai saņemt bez maksas tūrisma informācijas centros Jūrmalā (Majoros un Ķemeros) un Tukumā.

 

Zaļās kāpas nogāze. Foto: Agnese Priede
Zaļās kāpas nogāze. Foto: Agnese Priede
Skats uz Zaļo purvu no Zaļās kāpas. Fioto: Agnese Priede
Skats no kāpas uz Zaļo purvu. Foto: Agnese Priede